Aktualności

Seminar: Addressing international impacts of the Dutch circular economy transition

At the request of the Dutch Ministry of Foreign Affairs, a new PBL policy brief addresses the risks and opportunities of the Dutch circular economy transition for low- and middle-income countries, and provides a policy perspective to strengthen the international dimension in Dutch circular economy policies. The policy brief will be published on 9 May 2022 and presented and discussed at the seminar on 16 May 2022.

2022-05-16 więcej »

TECHNOLOGIE JUTRA – kolejna debata

Politechnika Łódzka zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu „TECHNOLOGIE JUTRA – debaty w Politechnice Łódzkiej”. Wydarzenie zatytułowane „Chemia i inżynieria materiałowa – oferta dla gospodarki obiegu zamkniętego” odbędzie się 18 maja w EC1, w ramach Ogólnopolskich Targów Innowacji Polskich Uczelni i Instytutów Badawczych.

2022-05-16 więcej »

OTWÓRZ SIĘ NA ZAMKNIĘCIE OBIEGU - CIRCULARITY GAP REPORT POLAND

W Dniu Ziemi pomyśl jak możesz przyczynić się do zamknięcia obiegu w gospodarce i pomóc 
w transformacji w kierunku cyrkularnym. Gospodarka cyrkularna to bezpieczeństwo w obliczu globalnych kryzysów, wahań cen dla dostawców i niedoborów surowców.

Przykładem procesu restrukturyzacji gospodarki jest projekt Circular Gap Report Poland finansowany z funduszy norweskich EOG. Za projekt odpowiedzialny jest polski Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, norweska firma strategiczna Natural State oraz holenderska agencja non-profit Circle Economy. Projekt ma na celu dostarczenie wiedzy na temat stanu polskiej gospodarki cyrkularnej oraz zbadanie i zidentyfikowanie możliwości dalszego rozwoju w tym kierunku. Istotą tej przemiany jest budowanie nowych relacji biznesowych, w których nacisk położony jest na rozwój zrównoważonych i cyrkularnych łańcuchów wartości, produktów i usług. 

2022-04-22 więcej »

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ NA CIRCLEAN OPEN INNOVATION WORKSHOP

Podczas organizowanych w Ekospalarni w Krakowie w dniu 28 kwietnia 2022 r. będzie można zapoznać się z najnowszymi  kierunkami polityki EU w zakresie wspierania symbiozy przemysłowej (Anestis Filopoulos, Policy Officer DG Grow),  podyskutować o wyzwaniach, barierach i korzyściach dla krajowych podmiotów, zapoznać się z dobrymi praktykami i w końcu przetestować opracowane narzędzie IT dla wsparcia współpracy B2B. Dodatkowo Krakowski Holding Komunalny (Jakub Bator - członek zarządu KHK) przedstawi działania z zakresu symbiozy gospodarczej w spółkach miejskich Krakowa i będzie możliwość zwiedzania Ekospalarni.

 

2022-04-15 więcej »

Innowacje dInnowacje dla rozwoju miast i regionów cz.2

„Innowacje dla rozwoju miast i regionów” cz. 2 w ramach cyklu seminariów i warsztatów pt. „Wyzwania społeczne i środowiskowe w zarządzaniu rozwojem miast i regionów”.

31 marca 2022 r., godz. 10:30 - 14:30
Edycja hybrydowa:

Aula Wydziału Zarządzania AGH przy ul. Gramatyka 10 w Krakowie oraz online - na kanale YouTube WSEI

2022-03-28 więcej »

Zamykamy obieg w grupie wyszehradzkiej - powstał kolejny Circular Hotspot w regionie

Czeski Instytut Gospodarki Cyrkularnej uruchamia czeską platformę "Czech Circular Hotspot", która ułatwi międzysektorową i międzynarodową współpracę w dziedzinie gospodarki cyrkularnej. Celem platformy jest stworzenie przestrzeni, w której sektor publiczny i prywatny mogą współpracować, aby przyspieszyć transformację cyrkularną w Republice Czeskiej. Czeska inicjatywa uzupełnia sieć wyszehradzkich hotspotów, dołączając do Węgier, Słowacji i Polski.

2022-03-22 więcej »