Webinarium „Obecne praktyki cyrkularne w budownictwie i kierunki przyszłych zmian”

2021-02-17

We współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Głównym Urzędem Statystycznym oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie organizujemy webinarium „Obecne praktyki cyrkularne w budownictwie i kierunki przyszłych zmian”, które odbędzie się 25 lutego w godzinach 10:00-12:00.

Wydarzenie jest przeznaczone głównie dla przedstawicieli branży budowlanej. Panel wchodzi w skład serii trzech webinariów z cyklu pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży budowlanej – strategie, praktyki i zasady monitorowania”. Podczas webinariów odbędzie się dyskusja nad planowanymi do wdrożenia przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wskaźnikami oceniania postępów w zakresie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym dla Państwa branży.

Wydarzenie będzie unikalną okazją na poznanie propozycji wskaźników cyrkularności opracowywanych przez konsorcjum w ramach projektu "GOSPOSTRATEG - otoGOZ" oraz ich przedyskutowanie wraz z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Program:

  1. Propozycje monitorowania postępu w transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w branży budowlanej - Anna Bączyk (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii), dr hab. Joanna Kulczycka (IGSMiE PAN), 10 min.
  2. Prezentacje dobrych praktyk w sektorze budowlanym z obszaru GOZ, 30 min.
  3. Dyskusja na temat możliwości wykorzystania wskaźników umożliwiających ocenę postępu w transformacji do GOZ.
  4. Dyskusja o ankiecie GOZ dla przedsiębiorców.
  5. Dyskusja o dobrych praktykach w obszarze GOZ.

 

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZAvde2srT0iHd2uV3s139_Lzv6U_nCJsVub