Case studies Holandia

The Great Bubble Barrier

The Great Bubble Barrier stworzył nowatorskie rozwiązanie, które jednocześnie blokuje odpady w rzece, ale również pozwala na przepływ ryb i statków- barierę bąbelkową.

Bariera bąbelków powstaje poprzez przepompowywanie powietrza przez rurę z otworami umieszczonymi na dnie rzeki. Unoszące się pęcherzyki tworzą siatkę bąbelkową, blokującą nieczystości przed dalszym przepływem i unoszącą je na powierzchnię.

2020-05-15 więcej »

BioPack

BioPack produkuje opakowania, które stanowią alternatywę dla plastiku.

2019-12-11 więcej »

Pharmafilter

Pharmafilter jest  to innowacyjna organizacja zorientowana na klienta, oferująca znaczne korzyści dla pacjentów, personelu i szpitali. System Pharmafilter poprawia obsługę szpitala, higienę, bezpieczeństwo i wydajność pacjentów oraz przyczynia się do przyjemniejszego środowiska pracy dla personelu.

2019-11-14 więcej »

Wolkat

Wolkat to międzynarodowa grupa siedmiu innowacyjnych firm zajmujących się recyklingiem tekstyliów.
 

2019-11-06 więcej »

ECOR to materiał kompozytowy całkowicie przyjazny dla środowiska

ECOR jest wykonany w 100% z przetworzonych włókien celulozowych podchodzących z lokalnych odpadów komunalnych oraz gospodarczych jest całkowicie wolny od toksyn.

 

2019-10-17 więcej »

Plastic Whale. Sposób na plastik z amsterdamskich kanałów.

Plastic Whale jest profesjonalną firmą łowiącą plastikowe opakowania na kanałach w Amsterdamie oraz na rzece Rotte w Rotterdamie. Celem jej założycieli było oczyszczanie kanałów z plastiku i ponowne jego wykorzystanie. Butelki po napojach, reklamówki i inne plastikowe przedmioty po wyłowieniu nie stają sie odpadem, ale zamieniają się w surowiec.

2019-01-25 więcej »