Case studies Holandia

Produkty z obierek cytrusowych

W Holandii każdego roku na śmietnik trafia 250 milionów kilogramów obierek cytrusowych powstałych w wyniku robienia świeżych soków, głównie z pomarańczy. Firma PeelPioneers dostrzegła w cytrusowych obierkach cenne składniki i opracowała metodę ich odzyskiwania oraz ponownego wykorzystywania do innych celów.

2019-01-25 więcej »

Plastic Whale. Sposób na plastik z amsterdamskich kanałów.

Plastic Whale jest profesjonalną firmą łowiącą plastikowe opakowania na kanałach w Amsterdamie oraz na rzece Rotte w Rotterdamie. Celem jej założycieli było oczyszczanie kanałów z plastiku i ponowne jego wykorzystanie. Butelki po napojach, reklamówki i inne plastikowe przedmioty po wyłowieniu nie stają sie odpadem, ale zamieniają się w surowiec.

2019-01-25 więcej »

Mitsubishi Elevator Europe: windy w leasingu

Windy w większości piętrowych budynków są obecnie standardem i jednocześnie drogą jednorazową inwestycją. Mitsubishi Electric Europe zaproponowało rozwiązanie, które  eliminuje problem wysokich kosztów początkowych oraz wpisuje się w zasady gospodarki o obiegu zamkniętym.

2018-11-29 więcej »

FAIRPHONE

Fairphone to jest po prostu “uczciwy, cyrkularny telefon”. Celem jego twórców jest zmiana sposobu produkcji urządzeń elektronicznych na świecie oraz zmiana tendencji konsumentów do częstej wymiany telefonów. Średnio jeden telefon jest używany nie dłużej niż 18 miesiący, co ma ogromny wpływ na środowisko.

2018-11-29 więcej »

Biurowce przyszłości w Amsterdamie Zuid

Amsterdamskie parki biznesowe od kilku lat rozrastają się w szybkim tempie, a każdy kolejny postawiony biurowiec zachwyca nowoczesną architekturą. Jednak nie tylko bryła stanowi o ich wyjątkowości, a cyrkularność osiągnięta poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. 

2018-11-23 więcej »

MUD Jeans w leasingu

“Fast Fashion”, czyli szybkie projektowanie, wytwarzanie i sprzedawanie odzieży po niskich cenach stał się w ostatnich latach poważnym problem na świecie. Ludzie kupują dużo ubrań, krótko je noszą i zazwyczaj wyrzucają do śmieci. W UE jedynie 25% z nich poddajemy recyklingowi, resztę spalamy lub składujemy na wysypiskach śmieci. 

2018-11-23 więcej »