Case studies Inne kraje

Japonia - Mizkan

Japoński producent przypraw Mizkan wypuści na rynek nową markę produktów spożywczych „Zenb” (zenbu po japońsku oznacza „całość” lub „wszystko”). W swoim asortymencie oferować będzie produkty przyjazne dla środowiska, przy których produkcji zminimalizowano wytwarzanie odpadów.

2020-11-09 więcej »

Clariter

Clariter jest międzynarodową firmą z branży zielonych innowacji, która stworzyła rewolucyjne rozwiązanie globalnego problemu odpadów z tworzyw sztucznych.

2020-08-19 więcej »

Włochy- CMD- ECO20x

CMD wchodzi na rynek z zastosowaniem biomasy z mikrokogeneracji "ECO20x", poprzez którą chce promować technologię pirogazowania na małą skalę, stosowaną na mCHP. Ich technologia nadaje wartość odpadom i biomasie resztkowej pochodzącej z procesów w leśnictwie, rolnictwie i przemyśle drzewnym, wykorzystując takie pozostałości jak źródło energii elektrycznej i cieplnej.

2020-03-31 więcej »

Finlandia- Wiilubike

Firma Wood Innovations Finland stworzyła rowery wykonane z drewna sosnowego, których ramy jednocześnie pochłaniają dwutlenek węgla. 

2020-02-17 więcej »

Francja - Graapz

Graapz to rozwiązanie do walki z marnotrawieniem owoców i warzyw, które nie zostały sprzedane.

2019-12-11 więcej »

Wielka Brytania - Worn Again

Worn Again to brytyjski start-up, który za sprawą technologii recyklingu polimerów, chce dokonać zmian w przemyśle tekstylnym i modowym.

2019-12-11 więcej »