Case studies - Polska

Skóra z jabłek

Skóra Bio2Materials jest w 100% biodegradowalna i pozbawiona szkodliwych dla zdrowia substancji, jest znakomitą alternatywą dla skóry zwierzęcej i syntetycznej.

2019-02-22 więcej »

Buty z wegańskich materiałów

Bohema Clothing wykonuje buty z najwyższej jakości materiałów wegańskim, w tym z liści ananasa.

2019-02-22 więcej »

Ekologiczne sztućce jednorazowego użytku

Innowacyjna kompozycja polimerowa służąca do produkcji m.in. ekologicznych sztućców jednorazowego użytku, podlegających recyklingowi organicznemu, została opracowana w Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. 

2019-02-22 więcej »

Ekologiczny browar z Bieszczad

W pełni ekologiczny browar z Bieszczad, w 100% zasilany energią słoneczną.

2019-02-21 więcej »

Rowery e-Cargo dla przedsiębiorców

W dużych, zatłoczonych miastach, gdzie kłopoty z parkowaniem i zanieczyszczonym powietrzem są codziennością, rowery stanowią doskonałą alternatywę dla samochodów, również transportowych. Gdynia zakupiła więc 10 elektrycznych rowerów towarowych dla przedsiębiorców prowadzących biznes w Śródmieściu. Wypożycza je za darmo na 28 dni, z możliwością przedłużenia umowy.  

2018-11-29 więcej »

Organiczny atlantycki łosoś z farmy

Jurassic Salmon to pierwsza w Polsce cyrkularna farma łososia atlantyckiego, która poprzez zamknięty system hodowli minimalizuje negatywne skutki dla środowiska.

Firma do hodowli łososia wykorzystuje wodę geotermalną sprzed 150 milionów lat, która zawiera mikro i makroelementy, nie jest zanieczyszczona metalami ciężkimi, dioksynami czy substancjami toksycznymi pochodzącymi z przemysłu i rolnictwa.

2018-11-29 więcej »