Biurowiec Olivia Prime najlepszy w naszej części Europy

2018-11-29

Olivia Prime należy do parku biznesowego Olivia Business Centre (Gdańsk). Budynek zaprojektowano w myśl  idei “biophilic design”, zgodnie z którą biuro powinno być przyjazne pracownikom - stwarzać im optymalne warunki pracy i odpoczynku.

Architekci osiągnęli ten cel poprzez zaprojektowanie na terenie biurowca ogólnodostępnych “zielonych” tarasów, loggi i galerii przeznaczonych do relaksu. Pracownicy mogą, m.in. oddychać świeżym powietrzem na tarasie na dachu.

Biurowiec, dzięki swojej konstrukcji i wykorzystanym do jego budowy materiałom, spełnia standardy  ekologiczne. Zastosowana trójszybowa fasada pozwala ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na temperaturę w budynku, minimalizując w ten sposób konieczność ogrzewania pomieszczeń w zimie lub schładzania ich w lecie. Ważną rolę odgrywają otwierane okna pozwalające wietrzyć budynek bez konieczności włączania klimatyzacji. Wszystkie te innowacyjne rozwiązania przekładają się na wygodę w użytkowaniu biurowca, zmniejszenie strat energii i kosztów jego eksploatacji.

Biurowiec zdobył główną nagrodę w Europa Property CEE Investment Awards w kategorii “Office Project”.

 

http://www.oliviacentre.com