COP24-Climate Film Festival

2018-12-07

Ambasada Królestwa Niderlandów organizuje, we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Ikeą oraz Polityką Insight, Climate Film Festival.  

Klimatyczny Festiwal Filmowy przybliży mieszkańcom Śląska tematykę ochrony środowiska. Celem Festiwalu jest również wskazanie na potrzebę pilnych działań w odpowiedzi na problemy, które płyną ze zmian klimatycznych. Chcemy zainspirować jak największą liczbę osób, by w domu i swoim najbliższym otoczeniu zmieniały styl życia na bardziej przyjazny środowisku. Łączymy siły z organizacjami o zasięgu ogólnopolskim, uczestniczącymi w szczycie klimatycznym w Katowicach, aby wspólnie ze światowymi liderami wesprzeć przesłania COP24.

Festiwal to pokazy filmów, dyskusje, warsztaty i wydarzenia specjalne, które dadzą impuls do świadomego działania na rzecz środowiska. Pokazy połączone będą z dyskusjami, w których wezmą udział przedstawiciele organizacji ochrony środowiska, przedsiębiorcy, eksperci i aktywiści. Skupimy się na zmianie klimatu, zrównoważonym życiu, prawach człowieka, zagadnieniu zero waste, odpowiedzialnej turystyce, zagadnieniach lokalnych i COP24.

Więcej na: http://www.klimatycznyfestiwal.pl/
Data wydarzenia: 7-9.12.
Miejsce wydarzenia: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24, 40-001 Katowice.