Projekt OTO-GOZ

Opracowanie systemu wskaźników pomiarowych, umożliwiających ocenę postępu w transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wpływu gospodarki o obiegu zamkniętym na rozwój społeczno-gospodarczy na poziomie mezoekonomicznym (regionów) i makroekonomicznym (gospodarki narodowej).

Projekt współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GOSPOSTRATEG.

WIĘCEJ »

 

Polish Circular Hotspot

By odważniej i jak najszerzej promować koncepcje cyrkularne łączymy potencjał i zasoby różnych grup interesariuszy – administracji państwowej, samorządowej, biznesu, świata nauki – pod jednym szyldem. Wspólnie pracujemy nad wprowadzaniem innowacyjnych, kompleksowych, praktycznych i skalowanych rozwiązań we wszystkich sektorach gospodarki. Skupiamy różne branże, w tym budownictwo, żywność, opakowania, elektronikę, plastik, transport, energetykę i tekstylia; podejmujemy działania dedykowane miastom i regionom. Zależy nam na współpracy międzysektorowej i ponadregionalnej, a także na kooperacji administracji i biznesu zapewniając tym samym większą efektywność podejmowanych działań. 

Aktualności

INNOWO and Polish Circular Hotspot join Nordic Circular Hotspot as international partner

We are happy and proud to announce that INNOWO with Polish Circular Hotspot join Nordic Circular Hotspot as International Partner. The NCH is an organization that promotes collaboration between the Nordics towards circularity, and INNOWO as a partner hope to share knowledge, contribute with our broad experience and network, promote circular solutions and support in their implementation.

2021-07-26 więcej »

Young Researchers’ Innovative Ideas: Science | Start-Ups | Industry 27-28th of May 2021

We invite you to participate in the 7th edition of the international conference:

Young Researchers’ Innovative Ideas: Science | Start-Ups | Industry which will be held on 27-28 May 2021

Deadline for submmit abstract 10th of April 2021

2021-04-25 więcej »

International conference „Young Researchers’ Innovative Ideas: Science – Start-Ups – Industry”

International Conference Young Researchers’ Innovative Ideas: Science | Start-Ups | Industry  27-28 May 2021

International Conference Young Researchers’ Innovative Ideas: Science | Start-Ups | Industry is anevent for  young researchers and PhD students about innovative solutions (social, organizational, marketing, product, and process-related) addressed to business entities.

Thematic areas:
• Circular Economy
• Mechanics, Mechatronics and Nanotechnologies
• Management of Mineral Resources
• Environmental Protection
• Economics and Management
• Energy Industry
• New Information and Communication Technologies
• University Social Responsibility

 

2021-04-25 więcej »

Prezentacja raportu Circular Businesses Opportunities in Poland

Tak było wczoraj na prezentacji naszego raportu Circular Businesses Opportunities in Poland, tworzonego we współpracy z Ambasadą Holandii!

2021-04-09 więcej »

EU Circular Talks

25 marca odbędzie się wydarzenie EU Circular Talks: Circular business models at the heart of the EU’s new Circular Economy Action Plan, organizowane przez Finnish innovation Fund Sitra, the European Environment Agency oraz European Circular Economy Stakeholder Platform. Trwa rejestracja!

2021-03-23 więcej »

Webinarium "Energia fotowoltaiczna, biogazownictwo i biorafinerie jako element transformacji cyrkularnej"

Zapraszamy do rejestracji na webinarium "Energia fotowoltaiczna, biogazownictwo i biorafinerie jako element transformacji cyrkularnej", które odbędzie się 25 lutego w godzinach 12:30-14:30. Wydarzenie jest przeznaczone głównie dla przedstawicieli branży energetycznej i organizowane jest we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Głównym Urzędem Statystycznym oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

2021-02-18 więcej »

Webinarium „Obecne praktyki cyrkularne w budownictwie i kierunki przyszłych zmian”

We współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Głównym Urzędem Statystycznym oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie organizujemy webinarium „Obecne praktyki cyrkularne w budownictwie i kierunki przyszłych zmian”, które odbędzie się 25 lutego w godzinach 10:00-12:00. Wydarzenie jest przeznaczone głównie dla przedstawicieli branży budowlanej. Zapraszamy do rejestracji!

2021-02-17 więcej »

Kraje Wyszehradzkie łączą siły na rzecz transformacji biznesu w kierunku cyrkularnym

INNOWO wspólnie z innymi organizacjami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczyna projekt edukacyjny dla biznesu na temat metod transformacji w kierunku gospodarki cyrkularnej. Institut Cirkularni Eknomiky, Circular Economy Platform Hungary, Circular Slovakia oraz INNOWO Poland to cztery wyselekcjonowane organizacje z krajów wyszehradzkich, które mają szansę poznać unikalną metodologię CIRCO, wypracowaną przez ekspertów Uniwersytetu w Delft, aby w przyszłości móc prowadzić szkolenia dla lokalnych przedsiębiorców na temat transformacji modeli biznesowych w kierunku cyrkularnym.

2021-02-04 więcej »

INNOWO członkiem grupy koordynacyjnej Circular Economy Stakeholder Platform

Oficjalnie możemy już pochwalić się, że INNOWO, w zaszczytnym gronie 23 innych organizacji z całej Europy, zostało członkiem grupy koordynacyjnej platformy interesariuszy GOZ Unii Europejskiej przy @European Economic Social Comitee (Coordination Group of the Circular Economy Stakeholder Platform).

2020-11-12 więcej »

Za nami Circular Week 2020 - zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Circular Week 2020 dobiegł końca! To był naprawdę intensywny, ale owocny tydzień. Jeżeli nie mogli być Państwo z nami na żywo, zapraszamy do obejrzenia nagrań z wybranych wydarzeń, które odbyły się w ramach minionej edycji Circular Week, dostępnych w serwisie YouTube. Linki do nagrań znajdą Państwo poniżej.

2020-10-21 więcej »

Hierarchia sposobów postępowania z odpadami wraz z zarysem możliwości zmian regulacyjnych. Poradnik dla Przedsiębiorców opracowany przez zespół INNOWO

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją “Hierarchia sposobów postępowania z odpadami wraz z zarysem możliwości zmian regulacyjnych. Poradnik dla Przedsiębiorców”, która została opracowana przez Huberta Bukowskiego oraz Marcelinę Rosińską z Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju. 

2020-05-29 więcej »