Kraje Wyszehradzkie łączą siły na rzecz transformacji biznesu w kierunku cyrkularnym

2021-02-04

„CREATING BUSINESS THROUGH CIRCULAR DESIGN”

Kraje Wyszehradzkie łączą siły na rzecz transformacji biznesu w kierunku cyrkularnym


INNOWO wspólnie z innymi organizacjami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczyna projekt edukacyjny dla biznesu na temat metod transformacji w kierunku gospodarki cyrkularnej.  Institut Cirkularni Eknomiky, Circular Economy Platform Hungary, Circular Slovakia oraz INNOWO Poland to cztery wyselekcjonowane organizacje z krajów wyszehradzkich, które mają szansę poznać unikalną metodologię CIRCO, wypracowaną przez ekspertów Uniwersytetu w Delft, aby w przyszłości móc prowadzić szkolenia dla lokalnych przedsiębiorców na temat transformacji modeli biznesowych w kierunku cyrkularnym. Projekt został zainicjowany i może być zrealizowany dzięki wsparciu Ambasad Królestwa Niderlandów z czterech wymienionych krajów. Przez najbliższe dwa miesiące, zaczynając już od czwartku 4 lutego, nasz zespół będzie szkolić się i zdobywać nowe kompetencje, aby potem móc oferować szkolenia w języku polskim dla firm i przedsiębiorstw w zakresie GOZ w biznesie. Firmy, które wezmą udział w szkoleniu, nauczą się jak projektować i tworzyć produkty, usługi i modele biznesowe oparte na zasadach gospodarki cyrkularnej.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli szansę:

  • zidentyfikować nowe szanse, jakie otwiera dla transformacja ich biznesów w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ),
  • poznać możliwości zwiększania zysków oraz ograniczania kosztów dzięki cyrkularnym innowacjom,
  • opracować scenariusz potencjalnej transformacji własnego modelu biznesowego,
  • zaprojektować nowe cyrkularne usługi, produkty lub modele biznesowe, dostosowane do specyfiki swojej firmy.

Zapraszamy firmy i przedsiębiorstwa, które chcą funkcjonować zgodnie z ideą gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju do uczestnictwa w cyklu warsztatów pt. „Creating business through circular design”, będące częścią prestiżowego projektu CIRCO i Uniwersytetu w Delft.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w tego typu warsztatach dla swojej firmy, zapraszamy do kontaktu i wypełnienia formularza rekrutacyjnego.

W drugiej połowie roku będziemy chcieli przeszkolić 25 polskich przedsiębiorstw.