Wielka Brytania - Worn Again

2019-12-11

Worn Again to brytyjski start-up, który za sprawą technologii recyklingu polimerów, chce dokonać zmian w przemyśle tekstylnym i modowym. Firma ta przez ponad sześć lat prowadziła intensywne prace badawczo-rozwojowe, w wyniku których opracowano proces chemiczny służący do oddzielania, odkażania i ekstrakcji polimerów poliestrowych i celulozy z tekstyliów wielokrotnego użytku, a także plastikowych butelek i opakowań, które następnie przekształcane są w surowce.

Ciągła produkcja nowych ubrań z pierwotnych materiałów w połączeniu ze złymi metodami recyklingu sieją spustoszenie w naszym środowisku i gospodarce. Tytułem przykładu, podczas procesu wzrostu bawełny niezbędne jest wykorzystanie oleju oraz ogromnych ilości wody, pestycydów oraz ziemi.

Frima Worn Again Technologies wierzy w to, że przemysł modowy może dążyć ku realizacji założeń gospodarki cyrkularnej. Ich zdaniem w obiegu istnieje już wystarczająca ilość materiałów tekstylnych i plastikowych butelek, nie ma potrzeby wytwarzania „nowych” surowców, dlatego zamiast produkować kolejne materiały, należy skupić się na szukaniu rozwiązań mających na celu danie "drugiego życia" rzeczom, które już nie spełniają swojej pierwotnej funkcji.

More:http://wornagain.co.uk/