ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ NA CIRCLEAN OPEN INNOVATION WORKSHOP

2022-04-15

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dotyczących dobrych praktyk wdrażania i certyfikowania symbiozy przemysłowej.  EU w ramach działań  w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i Zielonego Ładu wspiera współpracę podmiotów gospodarczych (B2B), których odpady, ciepło, produkty uboczne jednego z nich są surowcem dla pozostałych, co pozwala zarówno na ograniczenie wpływu na środowisko, jak i przynosi korzyści ekonomiczne. W Polsce brak jest dokumentów dedykowanych dla tego typu działań, jednak symbioza przemysłowa jest praktykowana przez wiele podmiotów (przykłady http://ktt.net.pl/wp-content/uploads/2021/01/185.pdf).

Circlean to sieć podmiotów gospodarczych, władz publicznych, stowarzyszeń,  naukowców z EU (zainteresowanych powszechnym wdrażaniem zasad symbiozy przemysłowej i ich certyfikacji, która zdecydowała się na organizację spotkania z podmiotami z Polski (w formie hybrydowej).  Przedstawiciele nauki z Polski współpracujący z Circlean i wspierają to wydarzenie, gdyż widzą szanse na przyspieszenie modeli biznesowych GOZ poprzez wskazanie dobrych rozwiązań oraz możliwość ograniczenia barier prawnych czy organizacyjnych.    

Podczas organizowanych w Ekospalarni w Krakowie w dniu 28 kwietnia 2022 r. będzie można zapoznać się z najnowszymi  kierunkami polityki EU w zakresie wspierania symbiozy przemysłowej (Anestis Filopoulos, Policy Officer DG Grow),  podyskutować o wyzwaniach, barierach i korzyściach dla krajowych podmiotów, zapoznać się z dobrymi praktykami i w końcu przetestować opracowane narzędzie IT dla wsparcia współpracy B2B. Dodatkowo Krakowski Holding Komunalny (Jakub Bator - członek zarządu KHK) przedstawi działania z zakresu symbiozy gospodarczej w spółkach miejskich Krakowa i będzie możliwość zwiedzania Ekospalarni.

Zapraszamy - udział w wydarzeniu jest bezpłatny - jednak liczba miejsc dla osób które planują wizytę w Ekospalani i osobisty udział w obradach jest ograniczona. Dlatego zapraszamy  do rejestracji już dzisiaj. Szczegółowy program i link do rejestracji 

https://circlean-symbiosis.eu/event/open-innovation-workshop-poland/

Serdecznie zapraszamy. W przypadku szczegółowych pytań prosimy o kontakt kulczycka@agh.edu.pl