Closing the Loop (CTL). One to one

2018-11-23

W ciągu ostatnich 7 lat na świecie wyprodukowano 7 miliardów smartphonów. Większość z nich jako telefony second-hand jest ponownie sprzedawana krajom rozwijającym się, głównie Azji i Afryce, gdzie urządzenia te po “zakończeniu życia” nie są poddawane recyklingowi, ale składowane na wysypiskach śmieci.

Firma Closing the Loop proponuje rozwiąznie tego problemu poprzez offset materiałów, który jest podobny do offsetu CO2. Program “One to one” działa według prostej zasady> gdy firma kupi swojemy pracownikowi nowy telefon i dokona dodatkowej opłaty recyklingowej, wówczas inny zepsuty aparat z Afryki lub Azji jest transportowany z powrotem do Europy i poddawany recykligowi. W ten sposób koło się zamyka czyli odzyskujemy cenne materiały z telefonów i nie produkujemy e-waste. 

Closing the Loop w tym roku podpisało umowę o współpracy z T-Mobile. Teraz klienci kupując telefon u tego operatora mogą wybrać opcję z Ofertą Recyklingową.

CTL zebrał i poddał recyklingowi około 2 milionów telefonów, a przy tym zapewnił pracę 4 tysiącom ludzi w krajach rozwijających się. 

http://www.closingtheloop.eu/